TEFECİLER TUTUKLANDI

Menemen Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen tefecilik operasyonun da M.D. ve M.Z.B. adlı şahıslar tutuklandı.

genel yerel
TEFECİLER TUTUKLANDI


Menemen Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü operasyonda tefecilik yaparak 50 den fazla kişiyi mağdur ettikleri gerekçesi ile M.D ile M.Z.B adlı kişiler tutuklandı. Menemen’de Kasım Paşa Mahallesi ve Ahıhıdır Mahallelerinde en az 50 vatandaşın mağdur edildiği gelen bilgiler arasında. Haksız kazanç sağlayarak en az 40 vatandaşın müstakil evlerini ele geçirdikleri iddiaları halk tarafından dile getiriliyor. Menemen Ovası’nda 30 civarında tarlayı da bu şekilde ele geçirdikleri iddialar arasında. Elde ettikleri kazançlarla Süzbeyli Mahallesi'nde bir çiftlik ile tarlaların sahipleri oldukları konuşulanlar arasında.

Konu ile ilgili gazetemizi arayan bir vatandaş “ Özellikle iki bankada hesapları var.(Hesaplar haber merkezimizde mevcut) bu hesaplardaki paralar üzerinden 20 yıldır Menemenli vatandaşların evini barkını ellerinden aldılar. İlginç olan ise bu hesap numaraları kendi üzerine değil. Kız kardeşlerinin üzerine. Ancak hesaptan para çekme vekâleti almışlar. Hesap başkasının ama hesaptaki paralar M.D'nin. Burada doğru soru şu bu kız kardeşler ev ekonomisine katkı koymak için 75 lira karşılığında ova da işçi olarak çalışıyorlar. Milyonlarca liralık banka hesapları  olan biri niye böyle bir şey yapsın. Öte yandan ele geçirdikleri bu evleri ve tarlaları kendi üzerine almıyor. Ya kardeşleri ya da çok güvendiği biri var onun üzerine alıyor. Kendisinde ise ne vergi verecek bir iş yeri var. Ne de bu güne kadar çalıştığı bir iş yeri. Tek işi var insanlarını adeta kanını emmek. Bu iki banka hesaplarına bakıldığında her şey gün gibi görünecek. Para hareketliliği ve bu paraları vekâlet alarak kim çekmiş. Ayan beyan her şey ortaya çıkacak” şeklinde iddialarını dile getirdi.

Mağdurlardan Şikâyetler Devam Ediyor!

Faiz ile para verdikleri tespit edilen M.D. ve M.Z.B. hakkında Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı'na  şikayetler gelmeye devam ediyor. Tefecilerin mağdur ettiği vatandaşların isimlerinin de yer aldığı defter ve ajandalara el koyuldu. Tefecilik faaliyetlerine yönelik soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

https://kuzeyinsesi.net Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 23.03.2023 23:15:09. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: TEFECİLER TUTUKLANDI Son dakika genel haberleri, genel son dakika haber, genel son dakika, son dakika genel, genel haber sayfamızda genel haberleri okuyabilir, genel son dakika haberleri ve güncel genel gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler