KOLON NEREYE GİTTİ?

Aliağada Cumhur İttifakının ortaklarından bir siyasi partinin ilçe binasında yaptığı tadilatta bina kolonlarından birinin kesildiği iddiası gündemi sarstı.

aliaga yerel
KOLON NEREYE GİTTİ?

Aliağada Cumhur İttifakının ortaklarından bir siyasi partinin ilçe binasında yaptığı tadilatta bina kolonlarından birinin kesildiği iddiası gündemi sarstı.

Sözü edilen binanın, 3 Haziran 2022 tarih ve 5688 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunu’nun 2’nci maddesi gereğince riskli alan olarak kabul edilen bölgede olması ise bina hakkındaki şüphe ve endişeleri artırdı.

Konuyla ilgili korkularını dile getiren vatandaşlar, ‘O bina meydana bakıyor. Meydandaki etkinliklerde, konserlerde o binanın üstüne insanlar çıkıyor. Kesilen kolonla zeminin taşıma gücü ve dayanıklılığı yok oldu. Öyle bir durumda binanın üstüne kalabalık çıktığında zemin çökerse bunun vebalini kim üstlenecek?’ şeklinde yorumlarda bulundular.

Kararname ile riskli alan ilan edilen 3,7 hektar büyüklüğündeki alanda Aliağa İlçesi Kent Meydanı ve Çevresi Yeniden Canlandırma Projesi kapsamında dönüşüm çalışması gerçekleştirilecekti. Bu kapsamda, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, 2020 yılının Ekim ayında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile bir araya gelerek bu proje için işbirliği önerisi ve onay isteğinde bulunmuştu.

Cumhurbaşkanlığı kararı ve Aliağa Belediyesi’nin bilinen bu projesine rağmen sözkonusu binada böyle bir tadilat yapılması, belediye projesinin başka bir amaçla ortaya atıldığı iddialarını da gündeme taşıdı.

 

https://kuzeyinsesi.net Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 14.04.2024 13:02:29. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: KOLON NEREYE GİTTİ? Son dakika Aliağa haberleri, Aliağa son dakika haber, Aliağa son dakika, son dakika Aliağa, Aliağa haber sayfamızda Aliağa haberleri okuyabilir, Aliağa son dakika haberleri ve güncel Aliağa gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler