İzmir'den deprem bölgesine vagonlar dolusu yardım

İzmir Valiliği koordinasyonunda hazırlanan çok sayıda yardım malzemesi, havayolu, karayolu ve denizyolunun ardından demiryoluyla da bölgeye gönderiliyor.

izmir yerel

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ile Elbistan ilçelerinde peş peşe meydana gelen ve 10 ilimizi şiddetli şekilde etkileyen depremler dolayısıyla, İzmir Valiliği koordinasyonunda hazırlanan çok sayıda yardım malzemesi, havayolu, karayolu ve denizyolunun ardından demiryoluyla da bölgeye gönderiliyor.

Kaymakamlıklar, kamu kurum kuruluşları, STK’lar ve hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan insanî yardım malzemeleri, 11 Şubat Cumartesi günü Aliağa Biçerova Tren Garı yükleme noktasında vagonlara yüklendi. 29 vagondan oluşan ilk sefer, Vali Yavuz Selim Köşger ve diğer yetkililer tarafından bölgeye uğurlanırken, Alsancak Liman’dan yüklenen 15 yaşam konteyneri ise 12 Şubat Pazar gününün ilk saatlerinde yola çıktı.


İçerisinde; toplam 53 tır ve kamyon tarafından getirilen, 3 iş makinesi, 31 ton battaniye, 56 ton gıda, hijyen malzemesi, bebek malzemesi, 23 ton giyim malzemesi, 23 ton ısıtıcı-soba, yakacak malzeme, 91 ton su, 15 ton sıvı dezenfektan ve 60 ton kömürden oluşan ilk sefer Aliağa Biçerova’dan, yine içerisinde koltuk, yatak gibi malzemelerin de olduğu 15 adet yaşam konteyneri ise Alsancak Limanından deprem bölgelerinden olan Gaziantep’e doğru Pazar gününün ilk saatlerinde yola çıktı. Vali Köşger, malzemelerin tedarikinde, yüklenmesinde, bölgeye ulaştırılmasında ve varış noktasında depremzedelere dağıtımında görev alacak tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Önümüzdeki günlerde, deprem bölgesi için hazırlanan yardım ve destek malzemelerinin sevkiyatında demiryolunun da kullanılmaya devam edeceğini ifade eden Vali Köşger, “Milletimizin zor zamanlarda ortaya koyduğu dayanışma, birlik ve beraberlik en güzel hasletlerimizin başında geliyor. Olağanüstü gayret ve fedakârlıklarla bölgeye yardım için adeta yarışan milletimiz sayesinde bu kötü günleri de geride bırakacağız” dedi.

https://kuzeyinsesi.net Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 23.03.2023 22:58:57. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: İzmir'den deprem bölgesine vagonlar dolusu yardım Son dakika izmir haberleri, izmir son dakika haber, izmir son dakika, son dakika izmir, izmir haber sayfamızda izmir haberleri okuyabilir, izmir son dakika haberleri ve güncel izmir gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler