AK PARTİ ALİAĞA'DA 4 İSTİFA

AK Parti Aliağa İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden toplamda 4 kişinin istifa ettiği öğrenildi. Partideki görevlerinden istifa eden İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin isimleri; Halis Tok, Özlem Keleşoğlu, Selvi Gülcan Turan ve Gürhan Çavgalar.

aliaga yerel
AK PARTİ ALİAĞA'DA 4 İSTİFA

AK Parti Aliağa İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden Halis Tok, Özlem Keleşoğlu, Selvi Gülcan Turan ve Gürhan Çavgalar’ın partideki görevlerinden istifa ettiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, yönetim kurulu üyeleri yeterli hizmet edebilecekleri ortamı bulamadıkları için partideki görevlerinden ayrıldı. AK Parti Aliağa İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden Halis Tok, istifası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kendi mantığıma göre bu yönetim ile hizmet edebileceğim ortamı bulamadığım için görevimden ayrılma kararı aldım. Ülkemize, Aliağa halkına daha fazla hizmet etmemiz gerekiyor. Daha fazla hizmet edeceğim ortamı bulamadığım için de parti ilçe yönetim kurulu görevimden istifa ettim. Ben AK yolun en uzun yolcularındanım. Uzun yıllar bu yolda insanlarımıza hizmet etmeye çalıştık. Çok şükür bu güne kadar güzel işler de yaptık. Bu hizmetlerimizden olumlu dönüşler aldık. Bizim daha çok insana ulaşmamız, daha çok insanın gönlünü almamız, daha çok insanın hatırını sormamız, daha çok insana dokunmamız gerekiyor.  AK Parti Aliağa İlçe Başkanlığı'nda benim düşündüğüm gibi bir ortam olmayınca ayrılma kararı aldım.” ifadelerini kullandı.

Daha önce Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa eden Yaşar Demir'in yerine yedek listeden göreve getirilen Uğur Tural'ın da o günden bu yana hiçbir toplantıya katılmadığı iddia ediliyor. 

İstifalarla birlikte yedek listeden de Yönetim Kurulu yeter sayısı tamamlanamadığı için İlçe Yönetimi otomatik olarak düşmüş olacak.

Önümüzdeki Salı günü yapılacak olağan yönetim kurulu toplantısına kadar İlçe Başkanı Hamdi Erdem istifa eden üyeleri ikna edemezse dilekçeleri işleme koymak durumunda kalacak. Bu durumda, İlçe Başkanlığı için uzun süredir kulis faaliyeti yürüten Tansu Kaya'nın yanı sıra eski Belediye Meclis Üyesi Kerim Taşçı, İl Yönetim Kurulu Üyesi Güven Demirağ ve Yaşar Demir'in isimlerinin İl ve Genel Merkez'de konuşulduğu gelen bilgiler arasında.

https://kuzeyinsesi.net Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 14.04.2024 14:27:48. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: AK PARTİ ALİAĞA'DA 4 İSTİFA Son dakika Aliağa haberleri, Aliağa son dakika haber, Aliağa son dakika, son dakika Aliağa, Aliağa haber sayfamızda Aliağa haberleri okuyabilir, Aliağa son dakika haberleri ve güncel Aliağa gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler