AK PARTİ ALİAĞA'DA NELER OLUYOR?

Ak Parti Aliağa İlçe Teşkilatı’nda uzun zamandır devam eden karışıklık ve huzursuzluk dinmek bilmiyor.

aliaga siyaset
AK PARTİ ALİAĞA'DA NELER OLUYOR?

Ak Parti Aliağa İlçe Teşkilatı’nda uzun zamandır devam eden karışıklık ve huzursuzluk dinmek bilmiyor.

Hamdi Erdem’in ilçe başkanlığına getirilmesinden sonraki dönemde; kuruluşundan bu yana partiye emek vermiş, hizmet etmiş pek çok önemli ismin istifası veya kırgınlıkla köşeye çekilmesiyle ciddi kan kaybı yaşayan Aliağa Ak Parti’den bir istifa haberi de dün akşam saatlerinde geldi.

Edinilen bilgilere göre, geç katıldığı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda gıyabında görevden alınma kararı verilen Teşkilat Başkanı Yaşar Demir, istifa kararı aldı.

Bu gelişmelerin ardından, Ak Partili Belediye Mecis Üyesi İbrahim Halil Özer ile İlçe Başkanı Hamdi Erdem arasında tartışma yaşandığı, Özer’in İl ve Genel Merkez’in bilgisi dahilinde olmadan herhangi bir yönetim değişikliği yapamayacağı konusunda Erdem’i uyardığı iddia edildi.

Salı günleri yapılan İlçe Yönetim Kurulu toplantılarının Başkan Hamdi Erdem’e olan tepkilerden dolayı genellikle tam teşkilat olarak yapılamadığı ve 30 kişilik yönetim kurulunun büyük bölümünün toplantılara katılmadığı bilinirken, geçtiğimiz hafta sonu Balçova’da gerçekleştirilen eğitim programında da Aliağa’dan katılımın birkaç kişiyle sınırlı kaldığı gözlemlendi.

Aliağa Ak Parti İlçe Başkanı Hamdi Erdem’in tavır ve uygulamaları dolayısıyla daha önce de defalarca İl Başkanlığı ve Ankara nezdinde girişimlerde bulunulduğu ve bu şikayetlerin şimdilik değerlendirme aşamasında olduğu da gelen bilgiler arasında.

https://kuzeyinsesi.net Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 24.03.2023 00:03:05. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: AK PARTİ ALİAĞA'DA NELER OLUYOR? Son dakika Aliağa haberleri, Aliağa son dakika haber, Aliağa son dakika, son dakika Aliağa, Aliağa haber sayfamızda Aliağa haberleri okuyabilir, Aliağa son dakika haberleri ve güncel Aliağa gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler