Kemalpaşa'da işçi ücretlerine yüzde 64 zam

Kemalpaşa Belediyesi'nde en düşük işçi ücreti 12.300 TL oldu

kemalpasa gundem
Kemalpaşa'da işçi ücretlerine yüzde 64 zam

Kemalpaşa Belediyesi’nde en düşük işçi ücreti 12.300 TL oldu

Kemalpaşa’da DİSK/Genel-İş İzmir 7 No’lu Şube ile Kemalpaşa Belediyesi arasında geçtiğimiz yıl imzalanan toplu iş sözleşmesinde yer alan ‘enflasyon oranında zam’ maddesi ile KEM-BEL bünyesinde çalışan personel maaşlarına %64.27 oranında zam uygulandı. 2023 yılı itibariyle en düşük işçi maaşının 12.300tl olduğu Kemalpaşa Belediyesi çalışanları, sosyal medya üzerinden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’ya teşekkürlerini ileten mesajlar gönderdi.


BİR YIL İÇİNDE %88.27 ORANINDA ARTIŞ

Geçtiğimiz yıl imzalanan sözleşme ile çalışanların şartlarında önemli iyileştirmelerin yapıldığı Kemalpaşa Belediyesi’nde temmuz ayında işçi ücretlerine yapılan %24 oranında artış ile bir yıl içinde ücretleri neredeyse iki katına yükselttiklerini ifade eden Başkan Karakayalı, ’Geçtiğimiz yıl DİSK/Genel-İş İzmir 7 No’lu Şube ile imzaladığımız toplu iş sözleşmesi doğrultusunda, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önünde bulundurarak dahil ettiğimiz enflasyon oranı kadar zam maddesi ile bu yıl tüm işçi ücretlerine %64,27 oranında artış uyguluyoruz.

Böylelikle belediyemiz bünyesinde en düşük işçi ücreti 12.300 TL olacaktır. Ayrıca 2022 temmuz ayında uyguladığımız %24'lük iyileştirme ile 1 yıl içerisinde toplamda yüzde %88,27 artış uygulamış oluyoruz. Emekçilerimizi yüksek enflasyona karşı korumak için atılması gereken tüm adımları kararlılıkla attık, atmaya devam edeceğiz. Tüm çalışma arkadaşlarıma verdikleri emekler için teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

https://kuzeyinsesi.net Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 24.03.2023 00:32:24. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Kemalpaşa'da işçi ücretlerine yüzde 64 zam Son dakika Kemalpaşa haberleri, Kemalpaşa son dakika haber, Kemalpaşa son dakika, son dakika Kemalpaşa, Kemalpaşa haber sayfamızda Kemalpaşa haberleri okuyabilir, Kemalpaşa son dakika haberleri ve güncel Kemalpaşa gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler