Depremzede 2 bin 234 öğrenci için ders zili İzmir'de çaldı

Okulların açılmasıyla birlikte kayıtları yapılan 2 bin 234 depremzede öğrenci için ders zili bu kez İzmir'de çaldı.

izmir egitim
Depremzede 2 bin 234 öğrenci için ders zili İzmir'de çaldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölge illerden başlayan göç hareketiyle birlikte İzmir’e de çok sayıda depremzede aile gelirken, okul çağında çocuğu bulunan bu aileler için İzmir Valiliği koordinasyonunda İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmalar yapılıyor. Okulların açılmasıyla birlikte kayıtları yapılan 2 bin 234 depremzede öğrenci için ders zili bu kez İzmir’de çaldı.

Valilik tarafından kamu kurum ve kuruluş misafirhaneleri ile otellere yerleştirilen 5 bin depremzede ile birlikte hemşehri veya tanıdıklarının yanına gelen depremzede vatandaşlarımızın anasınıfından lise çağına kadar okul çağındaki çocuklarının okul yaşamlarından kopmaması için gayret gösterdiklerini kaydeden İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Depremzede vatandaşlarımızın kaldığı kamu kurum ve kuruluş misafirhanelerinde ilk etapta 3-5 yaş öğrenci grubu için 3 anasınıfını hizmete aldık. 17’si okul öncesi ve 5’i sınıf öğretmeni olmak üzere 22 öğretmenimizi de depremzede çocuklarımız için görevlendirdik.” dedi.

İl genelindeki okullarda, deprem bölgesinden kente gelen 125 anasınıfı, 838 ilkokul ve 1.271 ortaöğretim olmak üzere toplam 2 bin 234 öğrencinin kayıt işlemlerinin gerçekleştirildiğini aktaran Vali Köşger, “Şehrimize gelen ya da gelecek depremzede öğrencilerimiz için gerekli planlamaları ve düzenlemeleri yaptık. Eğitim hayatlarına sorunsuz devam edebilmeleri için devletimizin her türlü imkanını seferber ediyoruz.” şeklinde konuştu.

https://kuzeyinsesi.net Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 24.03.2023 00:05:27. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Depremzede 2 bin 234 öğrenci için ders zili İzmir'de çaldı Son dakika izmir haberleri, izmir son dakika haber, izmir son dakika, son dakika izmir, izmir haber sayfamızda izmir haberleri okuyabilir, izmir son dakika haberleri ve güncel izmir gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler